Podejmowanie interwencji w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludzi to jeden z głównych obowiązków każdego strażnika, dowodem dobrze spełnionych zadań są dwie profesjonalnie przeprowadzone interwencje, które przyczyniły się do udaremnienia dwóch samobójczych zachowań. Zaangażowanie i gotowość do poświęceń funkcjonariuszy Straży Miejskiej doprowadziły do uratowania życia dwójki desperatów.

       Pierwsze zdarzenie miało miejsce 1 sierpnia, gdzie na jednym z osiedli mieszkaniowych mężczyzna po pokonaniu barierki balkonowej usiłował skoczyć z dużej wysokości. Obecni na miejscu dwaj funkcjonariusze Straży Miejskiej wraz z funkcjonariuszem Policji, po odwróceniu uwagi desperata skutecznie go obezwładnili, czym przyczynili się do udaremnienia samobójczego czynu.

        Kolejne zdarzenie miało miejsce w nocy 27 sierpnia samym centrum miasta, gdzie podczas prewencyjnego objazdu, funkcjonariusze patrolu interwencyjnego Straży Miejskiej zauważyli leżącą w kałuży krwi młodą kobietę z widoczną ciętą raną jednego z nadgarstków. Szybka i profesjonalnie udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna skutecznie zatamowała obfite krwawienie, co z dużym prawdopodobieństwem uratowało kobiecie życie.

        Oba zdarzenia zakończyły się szczęśliwie, wezwane Pogotowie Ratunkowe kontynuowało już kwalifikowaną pomoc medyczną, dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej tego rodzaju interwencje są dowodem dobrze spełnionego obowiązku i osobistą satysfakcją uratowania życia drugiemu człowiekowi.