Porzucony szczeniak

      Czy można wytłumaczyć zachowanie człowieka polegające na celowym przerzuceniu szczeniaka przez ogrodzenie na cudzą posesję? Ustawa o ochronie zwierząt, tego typu zachowanie kwalifikuje jako znęcanie się nad zwierzętami, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności a nawet pozbawienia wolności do lat 2. Niestety nawet tak surowa sankcja nie odstraszyła sprawcy porzucenia zwierzęcia, który 22 października na ulicy Żeromskiego przerzucił przez ogrodzenie młodego bezradnego szczeniaka.

Czytaj więcej...

Życzenia Świąteczne

Niech te radosne Święta Bożego Narodzenia dostarczą Państwu wiele szczęścia i zadowolenia a nadchodzący Nowy 2016 Rok spełni wszystkie marzenia. Życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej świątecznej atmosfery i obfitości wszelkich dóbr składa Komendant wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Ostrowcu Św.


Czytaj więcej...

Współczesne uzależnienia młodzieży

     „Współczesne uzależnienia młodzieży - prawdy i mity" to nowa odsłona programu profilaktycznego Straty Miejskiej w Ostrowcu Św., adresowanego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Program wdrażany jest od kilku tygodni w szkołach, które zgłosiły chęć współpracy.

Czytaj więcej...

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI REAGUJMY !!!

      Okres zimowy to bardzo trudny czas dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, samotnych, a w szczególności osób bezdomnych. Niekorzystne warunki atmosferyczne, niska temperatura, opady i wiatr mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia tych osób. Nie bądźmy obojętni na widok ludzi leżących przy drodze, na chodniku, bądź w innych miejscach, gdzie będą narażeni na wychłodzenie, każda taka osoba potrzebuje natychmiastowej pomocy. Telefony alarmowe Straży Miejskiej - 986 i 669 986 986 (SMS) dostępne są przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia!

Czytaj więcej...

O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

 

      Wzorem lat ubiegłych, strażnicy odwiedzają przedszkola i szkoły przed okresem ferii zimowych. Podczas spotkań rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie, zarówno podczas ferii, jak i w zwykłym codziennym życiu. Dzieci dowiadują się, jak unikać ryzykownych sytuacji podczas zimowych „szaleństw” oraz jak wygląda bezpieczne miejsce do zabawy.

Czytaj więcej...

5 tys. złotych mandatu za psa bez smyczy? Fakty i medialne bzdury!

      4 października 2018r. Sejm dokonał nowelizacji ustawy – Kodeks wykroczeń oraz niektórych innych ustaw, które weszły w życie 15 listopada b.r. Faktem stało się, że zaostrzono kary przy wykroczeniach dotyczących niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt i ich drażnieniu, szczuciu lub płoszeniu (art.77, art.78 i art.108 kw.) Nieprawdziwe natomiast, są ukazujące się od kilku dni w różnych mediach doniesienia o mandatach do 5 tys. zł. które nakładać będzie Straż Gminna/Miejska na właścicieli psów wyprowadzanych bez smyczy.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje