Porzucony szczeniak

      Czy można wytłumaczyć zachowanie człowieka polegające na celowym przerzuceniu szczeniaka przez ogrodzenie na cudzą posesję? Ustawa o ochronie zwierząt, tego typu zachowanie kwalifikuje jako znęcanie się nad zwierzętami, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności a nawet pozbawienia wolności do lat 2. Niestety nawet tak surowa sankcja nie odstraszyła sprawcy porzucenia zwierzęcia, który 22 października na ulicy Żeromskiego przerzucił przez ogrodzenie młodego bezradnego szczeniaka.

Czytaj więcej...

Życzenia Świąteczne

Niech te radosne Święta Bożego Narodzenia dostarczą Państwu wiele szczęścia i zadowolenia a nadchodzący Nowy 2016 Rok spełni wszystkie marzenia. Życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej świątecznej atmosfery i obfitości wszelkich dóbr składa Komendant wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Ostrowcu Św.


Czytaj więcej...

Święto Straży Miejskiej

      Dzień 29 sierpnia ustanowiony został Dniem Straży Gminnej/Miejskiej. Dla Straży Miejskiej w Ostrowcu Św. to szczególna okazja, aby uczcić 27 rok służby jaką pełnimy na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Służebna rola wobec społeczności lokalnej to misja jaką Straż Miejska w Ostrowcu Św. spełnia każdego dnia. Ochrona porządku publicznego, służenie pomocą, wspieranie i rozwiązywanie problemów i trudności życia codziennego to nadrzędny cel wszystkich  naszych działań.

Czytaj więcej...

Akcja Zima - podsumowanie sezonu 2017-2018

       Wszystko wskazuje na to, że zima pomału odpuszcza. Tęgie mrozy i niekorzystne warunki atmosferyczne ustępują na korzyść coraz wyższych temperatur i odczuwalnej już poprawy pogody. Zimowe miesiące, oznaczały dla Straży Miejskiej w Ostrowcu Św. wzrost interwencji i podejmowanych działań wynikających m.in. z realizacji planowej akcji „Bezpieczna zima”.

     Ponad tysiąc interwencji w każdym miesiącu zimy to skutek zgłoszeń i próśb o interwencje od mieszkańców i efekt własnych działań strażników służących całodobową pomocą.

Czytaj więcej...

Wiosenne porządki

      Wraz z nadejściem wiosny zwiększyła się ilość podejmowanych interwencji dotyczących stanu porządków. Niestety pomimo obowiązywania nowych zasad odbioru odpadów, na terenie naszego miasta wciąż ujawniane są kolejne dzikie wysypiska śmieci, które szpecą przestrzeń publiczną i nie są dla nas dobrą wizytówką.

Czytaj więcej...

Jak palić, żeby nie dymić...?

      W sezonie grzewczym codziennie przyjmujemy od kilku do kilkunastu zgłoszeń o podejrzeniu termicznego przekształcania odpadów, do których ma dochodzić w przydomowych kotłowniach, gdzie spalane mogą być śmieci. Świadczyć o tym mają kłęby ciemnego i duszącego dymu wydobywające się z kominów, które przy niekorzystnej pogodzie zamiast ulatywać wysoko w  powietrze snują się po okolicy powodując trudności w oddychaniu. Każde takie zgłoszenie jest sprawdzane i na podstawie przeprowadzonej kontroli weryfikowana jest jego wiarygodność.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje